• برابر با : Tuesday - 25 June - 2024
کل 756 امروز 8
2
به گزارش خبرنگار ایلنا به نقل از WFTU،

امسال با پرچمِ فلسطین در برابر سودِ سرمایه‌داران برای زندگیِ خود قیام می‌کنیم!

  • کد خبر : 4707
  • 09 اردیبهشت 1403 - 9:15
امسال با پرچمِ فلسطین در برابر سودِ سرمایه‌داران برای زندگیِ خود قیام می‌کنیم!
فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری، خطاب به کارگران اروپا به مناسبت روز کارگر بیانیه‌ای صادر کرده و از آنان دعوت کرد برای همبستگی کارگری هرچه بیشتر با هدف عدالت، توسعه و صلح در میدان اعتراضات اول ماه می‌شرکت کنند. 

متن این بیانیه را در ادامه می‌خوانید:

تشکل فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری به‌عنوان نماینده بیش از ۱۰۵ میلیون کارگر صنعتی در ۱۳۴ کشور از ۵ قاره جهان، یکصدوسی‌وهشتمین سالگرد مبارزه کارگران در شیکاگو را در سال ۱۸۸۶ گرامی می‌دارد؛ مبارزه‌ای که نقطه عطف ماندگار طبقه کارگر ایجاد کرد و شعله مبارزه بی‌وقفه را برای تحقق کار پایدار با حقوق عادلانه، امنیت اجتماعی، بهداشت و آموزش رایگان و زندگی شرافتمندانه برافروخت.

در حالی که میلیون‌ها کارگر در سراسر جهان تجمعات خود را برای این روز سازماندهی می‌کنند و علیه سیاست‌های ضد مردمی دولت‌ها در جهان و در اتحادیه اروپا فریاد می‌زنند، همکاران ما در فلسطین هر روز ده‌ها جسد کشته‌شده هموطنان خود در نسل‌کشی رژیم اسرائیل دفن می‌کنند.

در برابر این نسل‌کشی، کارگران در هر گوشه‌ای از جهان در برابر جنایتی که اسرائیلی‌ها مرتکب می‌شوند، سکوت نخواهند کرد. آن‌ها از فرصت اول ماه می‌برای همبستگی با مردم مبارز فلسطین و محکومیت دولت قاتل اسرائیل و متحدان امپریالیست آن استفاده خواهند کرد.

به همین ترتیب، کارگران در برابر هر جنایت دیگری که به نفع امپریالیست‌ها علیه مردم مرتکب می‌شوند، سکوت نمی‌کنند. در زمانی که کره زمین در نقاط مختلف از مداخلات نظامی خونین است، جنبش بین المللی کارگران سازمان یافته، قاطعانه برای صلح می‌جنگد.

ما به طرح‌های امپریالیستی و درگیری‌های نظامی نه می‌گوییم! مبارزه برای صلح محتوای خاصی دارد. این در درجه اول به معنای مبارزه برای برچیدن دخالت ناتو در جهان است و در درجه دوم، مبارزه برای دفاع از حق هر ملتی است برای انتخاب مسیر توسعه اقتصادی و اجتماعی خود بدون مداخله خارجی، تحریم، محاصره و جنگ اقتصادی و نظامی تلاش می‌کند. ما در سطح جهانی و در سطح قاره اروپا مخالف هر نوع استاندارد دوگانه در موضوع صلح هستیم.

امروزه، هزینه‌های بالای زندگی و تورم به طرز وحشیانه‌ای استانداردهای زندگی کارگران و بازنشستگان را توسط سرمایه‌داری جهانی تضعیف می‌کند. حق سازماندهی و چانه زنی جمعی یک حق مقدس است که در کنار اعتصاب مورد هجوم کشورهای سرمایه‌داری است.

قراردادهای فردی، خصوصی سازی، برون سپاری و رشد شرکت‌های پیمانکاری و چندملیتی، رواج بی‌ثبات کاری و دورکاری و حق العمل کاری تنها برخی از اشکال کوچک این حمله خشن نئولیبرال‌ها علیه طبقه کارگر جهان است.

در حالی که افزایش مستبدانه و خودسرانه سن بازنشستگی به طور روش‌مند در اروپا و برخی کشورهای جهان ادامه دارد، دستاوردهای اجتماعی عمده مانند تامین اجتماعی و مراقبت‌های بهداشتی عمومی رایگان در حال خصوصی‌سازی هستند.

بدیهی است که بار دیگر تلاش می‌شود بار بحران سرمایه داری بر دوش زحمتکشان جهان با تضعیف قدرت مردم گذاشته شود.

کارگران در سراسر جهان حملات ضد مردمی و ضد کارگری سرمایه داری را نمی‌پذیرند و منفعل نخواهند بود. آن‌ها از پرداخت صورت حساب هزینه‌های بحران نظام سرمایه‌داری خودداری می‌کنند. آن‌ها با مبارزات و بسیج اجتماعی خود، خواهان رفع نیازهای روزمره خود هستند. WFTU و تشکل‌های وابسته به آن آن به طور قاطع در پیشروی این مبارزات شرکت کرده و خواهند کرد!

در جشن‌ها و تظاهرات‌های اول ماه می‌ امسال، پرچم فلسطین با افتخار در کنار پرچم‌های WFTU و تشکل‌های زیرمجموعه آن به اهتزاز در خواهد آمد. با روحیه همبستگی بین المللی، ما قاطعانه در کنار مردم کوبا و سایر ملل تحت تحریم و فشار امپریالیستی مانند مردم سوریه و فلسطین قرار داریم و تجاوزات قدرت‌های غربی را محکوم می‌کنیم.

شعار سازمان دهندگان ما چنین خواهد بود:

در برابر سود سرمایه‌داران، ما برای زندگی خود قیام می‌کنیم!

مبارزات صورت گرفته نشان دهنده کورسوی امید برای ماست! این مبارزات قدرت عظیم طبقه کارگر متشکل را نشان می‌دهد، راهی که چشم‌انداز ایستادگی مقابل استثمار سرمایه‌داری را برای نوع بشر روشن می‌کند.انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://kargar.info/?p=4707

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.